KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303266
nr 1430 3266
Evald Kallstenius
(1898-1957), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap. Signerad. Olja på duk, 64x91, yttermått inklusive ram: 79x106 cm
Evald Kallstenius, svensk målare född i Stockholm 1898, död 1957.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 8 november 2021
kl 19:06:33
8/11 17:37:32
Evald Kallstenius
Läs mer om Evald Kallstenius